Wykryto, że w Twojej przeglądarce jest wyłączona obsługa JavaScript. Aby nasza strona wyświetlała się poprawnie, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript w przeglądarce.
Zobacz jak włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce

Nieodpłatna pomoc specjalisty!

Nie jesteś pewien usługi? Wystarczy, że zadzwonisz i porozmawiasz ze specjalistą (tel. 800 808 828) albo zostawisz wiadomość – oddzwonimy!

SKONTAKTUJ SIĘ

UPROSZCZONY SCHEMAT BUDYNKU PRZED ZASTOSOWANIEM SYSTEMU AQUAPOL

schemat1

UPROSZCZONY SCHEMAT BUDYNKU PO ZASTOSOWANU SYSTEMU AQUAPOL

schemat2

UPROSZCZONY SCHEMAT BUDYNKU PO ZASTOSOWANIU SYSTEMU AQUAPOL
ORAZ ZEWNĘTRZNEJ IZOLACJI PIONOWEJ

schemat3

UPROSZCZONY SCHEMAT BUDYNKU PO ZASTOSOWANIU SYSTEMU AQUAPOL ORAZ ZEWNĘTRZNEJ
IZOLACJI PIONOWEJ I WEWNĘTRZNEJ IZOLACJI Z MIKROZAPRAW USZCZELNIAJĄCYCH ODPORNYCH
NA PARCIE NEGATYWNE

schemat4

UPROSZCZONY SCHEMAT BUDYNKU WRAZ ZE ŚCIANĄ WEWNĘTRZNĄ W PIWNICY PO ZASTOSOWANIU SYSTEMU
AQUAPOL ORAZ ZEWNĘTRZNEJ IZOLACJI PIONOWEJ I WEWNĘTRZNEJ IZOLACJI Z MIKROZAPRAW
USZCZELNIAJĄCYCH ODPORNYCH NA PARCIE NEGATYWNE

schemat5


Przyczyny zawilgoceń

 

  przyczyny_zawilgocenia

Nieodpłatna pomoc specjalisty!

Nie jesteś pewien usługi? Wystarczy, że zadzwonisz i porozmawiasz ze specjalistą (tel. 800 808 828) albo zostawisz wiadomość – oddzwonimy!

SKONTAKTUJ SIĘ

Wilgoć Higroskopijna

Każdy mur i tynk zawiera określone ilości higroskopowych (ściągających wilgoć) soli własnych (sole z materiałów budowlanych) ,oraz sole obcego pochodzenia (np. sole z zanieczyszczenia środowiska). Ponadto sole transportowane są do muru z gruntu przez wznoszącą się wilgoć kapilarną gdzie odkładają się głównie w strefie odparowania wody. Nawet, gdy mur w rdzeniu jest suchy, na starym zasolonym tynku przy większej wilgotności powietrza może pojawić się wilgoć higroskopijna. Metoda Aquapol blokując transport kapilarny wody, eliminuje dalszy wzrost zasolenia muru. Warunek ten jest konieczny przy zastosowaniu właściwych technologii renowacyjnych dla uzyskania trwałego efektu renowacji.

 

Wilgoć wchłaniana przez mur od strony bocznej

Przy braku izolacji pionowej lub jej uszkodzeniu zewnętrzne mury stykające się z gruntem są narażone na wnikanie wilgoci w nim zawartej, od strony bocznej. Wilgoć która wniknęła do muru, przemieszcza się strukturą kapilarną i zawilgaca dalsze rozległe jego obszary. Zasięg zawilgocenia można ograniczyć stosując technologię AQUAPOL. Jeśli ściany zewnętrzne maja być osuszone do stanu wilgotności naturalnej do poziomu posadzki należy dodatkowo zastosować izolację pionową.

 

Woda pod ciśnieniem

Woda spiętrzająca się od strony zbocza przylegającego do budynku lub wysoki poziom wody gruntowej w jego otoczeniu są przyczynami wtłaczania wody do murów na skutek działania ciśnienia hydrostatycznego. Ciśnienie wody w strukturze muru przemieszcza wilgoć ku górze do granicy jego oddziaływania, Następnie cząsteczki wody przemieszczają się w wyżej położono obszary zawilgacając je, poprzez proces kapilarny. Stosując system AQUAPOL ograniczymy wysokość zasięgu zawilgocenia muru do wysokości odziaływania ciśnienia hydrostatycznego. Przy planowaniu usunięcia wody w strefie oddziaływania ciśnienia hydrostatycznego, wymagane jest zniwelowania jego oddziaływania poprzez zastosowanie innych adekwatnych dla danej sytuacji metod.

 

Woda rozbryzgowa

Na twardej gładkiej powierzchni terenu (płyta betonowa, droga asfaltowa, bruk, itp) wokół murów zewnętrznych budynku padający deszcz odbija się i rozpryskuje w strefie jego cokołu. Podobne skutki wywoła roztapiający się zalegający przy murze śnieg. Powstają szkodliwe dla muru warunki dodatkowego nadmiernego zawilgacania wraz z negatywnymi tego skutkami technicznymi. Gdy proces ten jest długotrwały dochodzi do kapilarnego przemieszczania się obciążającej mur wilgoci. System AQUAPOL ograniczy zasięg zawilgocenia kapilarnego. ale mur przed wilgocią rozbryzgową musi być chroniony niezależnie od tego.

 

Wilgoć spowodowana uszkodzeniami technicznymi

Wilgoć ta spowodowana jest wadliwą lub uszkodzoną ochroną muru przed wnikaniem wody z opadów atmosferycznych (uszkodzenia w pokryciu dachu, wadliwie uszczelnione kominy, brak odwodnienia dachu ,brak zabezpieczenia gzymsów i innych elementów architektonicznych wystających poza jego lico itd.) lub uszkodzoną instalacją odprowadzającą wodę z opadów (braki w rynnach, pęknięcia rur spustowych, niedrożne odpływy), oraz uszkodzenia i nieszczelności instalacji wodno- kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania.

 

Wilgoć spowodowana gwałtownym deszczem

Po stronie nawietrznej gwałtownie uderzający deszcz wnika w chłonący wilgoć tynk lub nieotynkowany mur.

 

Woda infiltracyjna

Woda powierzchniowa rozproszona pozostająca po opadach i innych sytuacjach związanych z gospodarczym użytkowaniem wody może wniknąć w spoiny między ziemią a murem domu, czego skutkiem jest mokry mur na styku z gruntem i poniżej.

 

Wilgoć budowlana(technologiczna)

Wilgoć budowlana jest to wilgoć, która została wchłonięta przez mur podczas mokrych prac budowlanych. Proces wysychania muru do stanu wilgotności naturalnej zależy od wielu czynników.

 

Wilgoć spowodowana polem zakłóceń

Pola elektromagnetyczne, elektrostatyczne, magnetyczne mogą zwiększyć zasięg kapilarnej wilgoci w murze. Główne przyczyny tego typu zakłóceń:
Geologiczne – wywoływane przez podziemne źródła wody, szybko przepływające strumienie wód gruntowych, pęknięcia tektoniczne itd.
Techniczne – spowodowane pracą nadajników telewizyjnych, radiowych, radarowych, telefonii komórkowej lub inne (smog elektryczny), oraz przez nie izolowane przewody elektryczne lub przewody metalowe (rury itd.), nie izolowane uchwyty instalacji odgromowej w murze.

 

Wilgoć kondensacyjna

Ciepłe, wilgotne powietrze osadza się na powierzchniach chłodniejszego muru. Przyczyną powstawania wilgoci kondensacyjnej jest brak właściwej izolacji cieplnej ścian budynku (mostki cieplne) i podwyższona wilgoć powietrza (łazienka, kuchnia, dużo kwiatów, akwaria, pralnia itd.). Inną przyczyną wilgoci kondensacyjnej jest duża szczelnoś
pomieszczenia (całkowicie uszczelnione okna) lub braku właściwej wentylacji. Złe nawyki związane z ogrzewaniem i wietrzeniem oraz stosowanie organicznej powłoki malarskiej (farby dyspersyjne) tworzą dogodne warunki dla rozwoju pleśni.

Wilgotne mury zimą szybciej się wychładzają niż mury suche.

 

Wilgoć wywołana związkami chemicznymi

Materiały budowlane mają zróżnicowane własności chemiczne np. stary mur ceglany jest lekko kwaśny, tynk cementowy jest silnie zasadowy (różne wartości pH). Te własności są przyczyną elektrochemicznego przemieszczania się wilgoci w murze i dodatkowo przyciągają wilgoć. Korodujące materiały (rury stalowe, tuleje stalowe itd.) w murze generują również dodatkowe zawilgocenie. Całkowite wysuszenie murów możliwe jest dopiero po usunięciu tych chemicznie oddziaływujących czynników szkodliwych.

NIEODPŁATNA POMOC SPECJALISTY

Centrala Aquapol

Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Sekretariat

74 664 71 30
+48 663 314 600
aquapol@aquapol.pl

Województwo zachodniopomorskie: AQUAPOL POLSKA CPV
Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
Ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
Tel. 74 664 71 30
Tel. 74 854 58 91
Fax 74 664 71 31
www.aquapol.pl

Nieodpłatne konsultacje: 800 808 828

Zarząd

Centrala Aquapol Polska
aquapol@aquapol.pl

Dział Sprzedaży

Szef Sprzedaży-Tomasz Kulig
tomasz.kulig@aquapol.pl

Dział Obsługi posprzedażowej

Jacek Wernecki
jacek.wernecki@aquapol.pl

Dział Administracyjno-koordynacyjny

Aneta Dobosz
aneta.dobosz@aquapol.pl

Dział Organizacyjno-prawny

Andrzej Lasocki
alasocki@aquapol.pl

Dział Badawczo-rozwojowy

Laboratorium
laboratorium@aquapol.pl

Obsługa Klienta

dolnośląskie
wroclaw@aquapol.pl

kujawsko-pomorskie
torun@aquapol.pl

lubelskie
lublin@aquapol.pl

lubuskie
zielona.gora@aquapol.pl

łódzkie
lodz@aquapol.pl

Obsługa Klienta

malopolskie
krakow@aquapol.pl

mazowieckie
warszawa@aquapol.pl

opolskie
opole@aquapol.pl

podkarpackie
rzeszow@aquapol.pl

podlaskie
bialystok@aquapol.pl

pomorskie
gdansk@aquapol.pl

Obsługa Klienta

śląskie
katowice@aquapol.pl

świętokrzyskie
kielce@aquapol.pl

warmińsko-mazurskie
olsztyn@aquapol.pl

wielkopolskie
poznan@aquapol.pl

zachodniopomorskie
szczecin@aquapol.pl

Firma AQUAPOL POLSKA CPV KRZYSZTOF TABIŚ z siedzibą w Świebodzicach realizuje w latach 2020-2023 projekt pn: „"Głowica radarowa do pomiaru parametrów środowiskowych przegrody budowlanej z wykorzystaniem szerokopasmowych sygnałów mikrofalowych"”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój Oś priorytetowa: Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa, Działanie: Projekty B+R przedsiębiorstw, Poddziałanie: Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa.

Cel i planowane efekty projektu:

Opracowanie czujnika mającego za zadanie wyeliminować dotychczasowe ograniczenia w diagnostyce przegród budowlanych w kontekście zasolenia oraz zawilgocenia.

Wartość projektu: 5 755 306.00 zł

Wkład Funduszy Europejskich: 4 193 950.80 zł

Tutaj jesteśmy